Wizyta przedszkolaków w naszej bibliotece

Wizyta przedszkolaków w naszej bibliotece

W tym roku biblioteka szkolna  bierze udział w programie CEO PoczytajMy. W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolem nr 3 w Piastowie. Powstał również klub czytelniczy, do którego należą uczniowie klasy IVa: Wojtek Furmański, Łucja Ługowska, Pola Majewska, Olga Opieka, Dorota Sadownik, Aleksandra Szczepaniuk. Uczniowie pod opieką nauczycieli bibliotekarzy przygotowują spotkania czytelnicze dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

23 kwietnia   to  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Podczas zajęć przedszkolaki poznały różne formy książki oraz  obejrzały  teatrzyk pod tytułem „Rzepka”, przygotowany przez uczniów z klubu czytelniczego. Nasi goście  doskonale poradzili sobie także  z zadaniami związanymi z treścią poznanego wiersza. Na zakończenie spotkania wspólnie ustaliliśmy zasady poszanowania książek. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze i przyniosły przedszkolakom wiele radości.

Maria Zielińska

Małgorzata Zwolińska

Scroll to Top