Zajęcia otwarte o tematyce Wielkanocnej

W dniu 27 marca 2018 roku w oddziale przedszkolnym w grupie 0B  odbyły się zajęcia otwarte o tematyce Wielkanocnej. Zajęcie przebiegały w miłej atmosferze i wprowadziły wszystkich uczestników w niezwykły, świąteczny nastrój. Na uczniów czekało wiele ciekawych zadań i łamigłówek.

Podczas zajęć zostały przypomniane i utrwalone symbole Świąt Wielkanocnych. Uczniowie uzupełniali odpowiednimi słowami historyjkę czytaną przez nauczyciela jak również odczytywali i grupowali nazwy symboli świątecznych zapisane na karteczkach do konkretnych świąt w roku. Dzieci w skupieniu rozwiązywały zagadki i chętnie dzieliły się z innymi swoją wiedzą. Wiele radości przyniosła im  zabawa muzyczno- ruchowa, podczas której wcieliły się w rolę kur, kogutów i kurczaków. Chętnie przystąpiły też do zadania, które polegało na wysłuchaniu krótkiego opisu wykluwającego się pisklaczka i zobrazowaniu go na kartce papieru. Każde pisklę było wyjątkowe i niepowtarzalne.  Nie zabrakło zadań matematycznych z zastosowaniem znaków mniejszości i większości jak również liczebników porządkowych. Ostatnim etapem zajęć było wykonanie przez dzieci myszek z ugotowanych na twardo jajek. Uczniowie z zapałem przystąpili do zadania. Pod czujnym okiem wychowawców przekroili jajka, następnie umieścili w nich plastry rzodkiewki tworząc uszy myszki. Ziarenka pieprzu posłuży do stworzenia oczu a szczypiorek stał się ogonkiem. Podczas zajęć dzieci były bardzo aktywne i zaangażowane. Po konsumpcji przygotowanych własnoręcznie, apetycznych myszek posprzątały swoje stanowiska pracy co zakończyło zajęcia.

Sylwia Kielan

 

Scroll to Top