Spotkanie z przedstawicielami Organizacji Miva Polska

18 kwietnia odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Organizacji Miva Polska. Byli to: p. Mateusz Sigiel (specjalista ds. Public Relations w MIVA Polska) oraz p. Zofia Sokołowska (wieloletnia misjonarka w Peru). Jest to organizacja za pośrednictwem której zbieramy pieniądze na rower dla katechistów przebywających na misjach świętych. Goście opowiedzieli nam o działalności organizacji oraz o trudach i radościach pracy na misjach. Zobaczyliśmy zabawki wykonane własnoręcznie przez misjonarzy. Mieliśmy okazję zobaczyć też wyjątkowy pokaz mody strojów z krajów misyjnych. Na końcu wymieniliśmy się wzajemnymi podziękowaniami. Pani Dyrektor podziękowała gościom za spotkanie z uczniami naszej szkoły a przedstawiciele Miva Polska podziękowali nam za złotówki które przekazujemy jako dar na rower, który będzie mógł służyć w innych krajach.  P. Mateusz przekazał nam rowerek wykonany przez misjonarza.  Spotkanie uświadomiło nam, że nasza pomoc jest cenna i ułatwia pracę ludziom, którzy przebywają na misjach.

Marta Motylewska

Scroll to Top