„Spotkanie z super bohaterem”

Jak wiadomo w naszej szkole mile przyjmowani są rodzice, którzy swoją wiedzą i tym czym się zajmują mają ochotę podzielić się z dziećmi. W oddziałach przedszkolnych takie warsztaty z udziałem rodziców nazwaliśmy „Spotkanie z super bohaterem”. Rodzice naszych przedszkolaków wykonują różne ciekawe zawody i chętnie od czasu do czasu u nas goszczą opowiadając maluchom o swojej pracy.

W tym roku gościliśmy w obu zerówkach mamę Martynki Kacpury z 0b, która z niezwykłym zaangażowaniem czytała nam przygody Czerwonego Kapturka, a po skończonych zajęciach obdarowała nasze dzieciaki książeczkami i kolorowankami.

Naszym gościem był także tata Maxa Białowąsa również z grupy 0b, który ukazał nam tajniki pracy w zawodzie masażysty. Tata chłopca przeprowadził niezwykłe warsztaty praktyczne, w których dzieciaki własnoręcznie mogły spróbować techniki masażu wykonując masaż pod czujnym okiem prowadzącego na koleżance lub koledze.

Swoją wiedzą podzielić się z nami przyszedł również tata Julii Ciąćki z grupy 0a, który jest chirurgiem. Zajęcia zaczął od niezwykle ważnej rzeczy jaką jest higiena osobista i ochrona zdrowia. Następnie przeszedł do części praktycznej angażując w symulacje operacji misia niezwykle zaciekawione dzieci. Dzieciaki przez chwilę mogły się wcielić w role chirurga czy pielęgniarki, poznać narzędzia chirurgiczne i zasady zachowania higieny przed i podczas operacji. Tata Julii zademonstrował dzieciakom jak należy prawidłowo myć ręce i pod skończonych zajęciach  wszyscy poszliśmy do łazienki, aby utrwalić w praktyce zdobytą wiedzę.

Bardzo ciekawe zajęcia przeprowadziła dla nas mama Asi Maciejasz z grupy 0b. Pani Aleksandra podzieliła się z nami bardzo obszerną wiedzą, dotyczącą życia i hodowli pszczół. Dzieciaki dowiedziały się jak należy je hodować, czym się żywią, a także jakie produkty uzyskujemy dzięki ich ciężkiej pracy. Maluchy z zaciekawieniem słuchały ciekawostek z życia pszczół i chętnie dzieliły się także swoją już posiadaną wiedzą. Po zajęciach wspólnie wykonaliśmy  z papierowych rolek  pszczoły oraz plastry miodu i wywiesiliśmy na gazetce na korytarzu.

Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec spotkań z rodzicami i znajdą się kolejni chętni, którzy zaszczycą dzieciaki swoją obecnością i opowiedzą im o pracy w różnych zawodach do czego my jako wychowawcy również serdecznie zapraszamy.

Sylwia Kielan

Scroll to Top