Wielkanocne Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze „Mali Odkrywcy Zwierząt”

W dniu 19 marca 2018 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone przez firmę FORMAT Wielkanocne Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze „ Mali Odkrywcy Zwierząt” z udziałem maleńkich kurczaczków i kaczuszek, które są symbolem Świąt Wielkanocnych. W zajęciach wzięły udział oddziały przedszkolne oraz klasa I a, I b i III d.

Pani prowadząca warsztaty opowiedziała jak wykluwają się pisklaki, czym należy je karmić, a także pozwoliła je pogłaskać i potrzymać na rękach. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z kurczątkiem i kaczuszką, które były tematem zajęć. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały do wykonania zadanie specjalne. Polegało ono na pokolorowaniu otrzymanego rysunku, przedstawiającego wykluwającego się z jajka kurczaczka i nadaniu mu imienia przy czym imię nie mogło być ludzkie. Dzieciaki świetnie poradziły sobie z zadaniem i bardzo chętnie je wykonały. Pokolorowane i nazwane kurczaki zdobią teraz nasze sale.

Sylwia Kielan

Scroll to Top