Warsztaty dziennikarskie

26 lutego w bibliotece szkolnej odbyły się dziennikarskie warsztaty dla grupy  uczniów klas III oraz IV – VI.

Przeprowadził je dziennikarz  Grupy Cogito pan Artur Maciak w ramach  wspólnej akcji Szkoły i Rady Rodziców – „Wirtualna Redakcja”. Celem tej akcji jest zachęcenie uczniów do samodzielnego pisania i zwiększenia ich umiejętności językowych.

Podczas warsztatów uczniowie klas III rozmawiali o tym, jak tworzy się czasopismo, a następnie  projektowali okładki pism „Kumpel”. Starsi uczniowie pracowali w grupach nad tematami do szkolnego bloga.

Zapraszamy wszystkich uczniów lubiących pisać nie tylko opowiadania czy wiersze, ale też artykuły, wywiady, recenzje do zarejestrowania się na stronie www. wirtualna-redakcja.pl i do dzielenia się swoja twórczością. Drodzy uczniowie kopie swoich prac koniecznie przynieście do biblioteki szkolnej. W czerwcu spośród złożonych prac wybierzemy najlepsze i nagrodzimy ich autorów.

Maria Zielińska

    

Scroll to Top