Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze „ Mali Odkrywcy Zwierząt”

W styczniu w naszej szkole zostały przeprowadzone przez firmę FORMAT Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze „ Mali Odkrywcy Zwierząt” z udziałem jaszczurki Agamy brodatej o imieniu Miguś. W zajęciach wzięły udział Oddziały Przedszkolne oraz klasa I a.

Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ten gatunek gada, jakie ma zwyczaje i jak należy się nim opiekować. Poznały także nazwy innych zwierząt, które również zamieszkiwały terytorium Australii. Pani prowadząca warsztaty pokazała uczniom jak szybkie i zwinne potrafi być to stworzenie, jak i czym należy je karmić, a także pozwoliła je pogłaskać i potrzymać na rękach.

Na zakończenie pokazu każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z jaszczurką australijską, która była tematem zajęć, a także otrzymał dyplom Dzielnego Odkrywcy za zdobycie nowego przyjaciela i świetną opiekę ma Agamą zwaną Migusiem.

Sylwia Kielan

   

Scroll to Top