Jasełka

Ks. Jan Twardowski

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

21 grudnia w odświętnych strojach i radosnych nastrojach spotkali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, by uczestniczyć w Jasełkach. Scenariusz przedstawienia na podstawie tekstów kolęd i pastorałek opracowała siostra Paulina. Uczniowie z klasy 2a pod opieką siostry Pauliny, pani K. Tomczyk i pani A. Wąsowskiej przygotowali trzy sceny.

W pierwszej ukazali pasterzy, prostych ludzi otwartych na działanie Boga, w drugiej spotkanie pasterza z Żydem,  w trzeciej przedstawili historię Bożego Narodzenia. Wokalnie młodszych kolegów wspierali uczniowie z klasy 4a śpiewając pięknie kolędy i pastorałki. Nad oprawą muzyczną czuwał niezawodny p. Włodzimierz Ptaszek. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły  p. Urszula Skrzypczak  i przedstawiciel  rodziców p. Robert Piotrowicz złożyli wszystkim piękne życzenia.

Aneta Wąsowska, Katarzyna Tomczyk

Scroll to Top