Pionierska operacja Ani

,,Zakończyli. Pełen sukces.”

Na te słowa czekaliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 cały dzień! SMS-a o tej treści otrzymałam od mamy Ani Ługowskiej – Pani Katarzyny o godz. 16.05. Olbrzymia ulga i wielka radość! Cel działań wielu ludzi przez wiele dni, miesięcy został osiągnięty!
Ania została operowana w Klinice Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie 13 grudnia 2017 r.

Jeszcze w poprzedzający piątek 8 grudnia wcieliła się w rolę Dobrej Wróżki w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez Szkolne Koło Wolontariatu. Był to teatralny prezent mikołajkowy, który starsze koleżanki i koledzy przygotowali dla wychowanków naszej świetlicy. Ani towarzyszyła kamera telewizji TVN Fakty. Wraz z Panią Ługowską komentowałyśmy wzrost Ani, która w ciągu ostatniego roku urosła wiele centymetrów, zmieniła się, ,,wydoroślała”. Wszyscy byliśmy bardzo przejęci wyjazdem Ani do Olsztyna i zbliżającym się terminem operacji. Marzyliśmy o tym dniu, wspólnie podejmowaliśmy działania – planowane i spontaniczne, by Ania ,,wyśniła” swoje marzenie.A teraz… wszystko gotowe! Do Kliniki w Olsztynie przyjechała zakupiona z zebranych funduszy potrzebna aparatura, lekarze gotowi do przeprowadzenia pionierskiej, pierwszej tego typu operacji w Polsce!

Trzymaliśmy kciuki! Wszystkie dobre myśli 13 grudnia kierowaliśmy do Ani i jej rodziców.

W naszej szkole dużo się w tym dniu działo. W ciągu trzech godzin lekcyjnych dla uczniów klas szóstych i siódmych odbywała się ,,żywa lekcja historii” – rekonstrukcja wprowadzenia w Polsce, w 1981 roku Stanu Wojennego.

Dla Ani Ługowskiej i jej rodziny rozpoczęła się nowa historia. Spełniło się marzenie – udana operacja, która otwiera dla Anusi drogę do życia bez rurki tracheostomijnej.

Aniu wracaj szybko do zdrowia! Czekamy na Ciebie!

Wielu osobom, instytucjom, władzom miasta, mieszkańcom Piastowa, każdemu, kto wpierał Anię i je rodziców jeszcze raz bardzo dziękuję za bezinteresowne wsparcie. Podsumowanie akcji ,,Piastów dla Ani” odbędzie się w dniu 11 stycznia 2018 r. o godzinie 16.00, na X Koncercie Noworocznym w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie, na który już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

Urszula Skrzypczak

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie

Zapraszamy na zapis materiałów telewizyjnych dot. operacji Ani:
FAKTY TVN
TVP INFO
TVP OLSZTYN

Scroll to Top