Pobijmy razem rekord

Już po raz piąty – z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień 16 października „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca „ nasza szkoła podjęła się wyzwania koordynacji próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Całe wydarzenie odbyło się 16 października 2017 r. i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największa ilość osób. Całe wydarzenie  rozpoczęło się  dokładnie w południe i trwało pół godziny. W pobijaniu rekordu uczestniczyli chętni uczniowie naszej szkoły.  Wszyscy w rytm piosenki „Stayin Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddaje tempo uciskania z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zwróciło się uwagę wszystkim jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, a co za tym idzie ratowania życia drugiego człowieka.

Alina Lewczuk

Scroll to Top