Marsz Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc

1 października uczniowie klasy 7a oraz koła historycznego wraz z Pocztem Sztandarowym reprezentowali społeczność SP1  w „Marszu Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc”. Pruszkowska część Marszu ruszyła o godzinie 14.00 spod Kościoła św. Kazimierza i zakończyła się na terenie dawnego obozu Dulag 121. Podczas Marszu odbyła się inscenizacja, w której rekonstruktorzy, przedstawili drogę jaką byli zmuszeni przebyć mieszkańcy ówczesnej Warszawy. W marszu w charakterze rekonstruktora wystąpił  pod opieką swoich rodziców uczeń klasy 4b Igor Kuroszczyk.   Na zakończenie uroczystości nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa”. Dla naszych uczniów była to żywa lekcja historii, która wywołała wiele emocji i wzruszeń.

 

Małgorzata Zwolińska

 

Scroll to Top