VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. 

W ramach przygotowań do akcji uczniowie klas III-VII rozwiązywali zadania związane z tabliczką mnożenia, przygotowali plakaty oraz rymowanki pozwalające zapamiętać trudne przykłady z tabliczki mnożenia, które posłużyły do dekoracji szkoły. Odwiedziliśmy klasy III z zabawami Królowa skakanki i Piłkarz matematyk.

Do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpili nie tylko uczniowie, ale także pracownicy szkoły i osoby odwiedzające naszą szkołę. Wszyscy egzaminowani losowali zestawy i musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Niektórzy dorośli bardzo się stresowali, ale trudno się dziwić, gdy egzaminatorami byli „mali eksperci”.  Kto zdał egzamin, otrzymał gratulacje i tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zabawa i nauka to fantastyczne połączenie.

Wszystkim gratulujemy wiedzy i odwagi!

K. Kruk

Scroll to Top