Nasi laureaci Nagrody Burmistrza za rok szkolny 2016/2017

W poniedziałek 19 czerwca w Gimnazjum nr 1 odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Burmistrza Miasta Piastowa dla najlepszych uczniów , sportowców i artystów piastowskich szkół.
Jak co roku silną reprezentację miała nasza szkoła. Nagrody i stypendia naukowe otrzymali Julia Czosnek z kl. VI b, laureatka kuratoryjnego konkursu matematycznego, oraz Jan Gwiazda z kl. V c, finalista tegoż konkursu i finalista konkursu kuratoryjnego „miniLOGIA”. Oboje laureatów cechują wybitne zdolności matematyczne, ale odnoszą oni sukcesy także w wielu innych dyscyplinach.
Stypendia sportowe trafiły do trzech uczennic kl. VI c – Julii Tchórzewskiej, Natalii Górskiej i Wiktorii Podgórnej. Dziewczęta mają liczne osiągnięcia i stanowią trzon szkolnej reprezentacji. Znacząco przyczyniły się też do zwycięstwa Jedynki w tegorocznej edycji Piastowskiej Ligi Szkół.
Nowością podczas tegorocznego spotkania było wręczenie grantów w ramach misji społecznej dla najlepszych artystów. Sfinansowała je fundacja działająca przy Hali Wola. Granty w postaci mikrofonów nagłownych otrzymały solistyki naszego chóru- Zuzanna Kapusta, Gabrysia Guzewicz , Patrycja Pospiech, Sara Sadikoune i Dorota Sadownik.
Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów i wielu jeszcze spotkań przy podobnych okazjach.
Wśród tegorocznych laureatów było bowiem wielu gimnazjalistów i licealistów –absolwentów naszej szkoły. Podziwiać ich sukcesy to dla nas niezwykła satysfakcja.

Anna Kowalczyk

Tu wpisz tekst

Scroll to Top