PIKNIK:” PIASTÓW DLA ANI” – wspólne działania i wspólna radość!!!

 

Dnia 3 czerwca 2017 r. na stadionie miejskim w Piastowie odbył się wspaniały piknik pod nazwą  „ Piastów dla Ani” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Staszica we współpracy z Miastem Piastów , Stowarzyszeniem „ Możesz”, Grupą Creative oraz Akademią Inicjatyw Młodzieżowych. Celem tego przedsięwzięcia było zebranie jak największej sumy pieniędzy na operację trzynastoletniej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1, Anny Ługowskiej, chorującej od urodzenia na zespół hipowentylacji pochodzenia centralnego, tzw.” Klątwę Ondyny”.

Imprezami towarzyszącymi piknikowi od wczesnych godzin rannych był Turniej szóstek piłkarskich, przeprowadzony przez nauczycieli wf-u Jedyneczki, na boisku Gimnazjum nr 2 w Piastowie oraz ciągnięcie 12-tonowego autobusu ulicami miasta Piastowa , zorganizowane przez Akademię Inicjatyw Młodzieżowych, firmę ARTRANS, urzędników miasta i służby zabezpieczające bezpieczeństwo uliczne.

W trakcie pikniku swoje talenty wokalne, teatralne i taneczne bajecznie i kolorowo prezentowały dzieci z piastowskich przedszkoli, szkół, gimnazjum, grupy tanecznej ,,Vulkan”, grupy baletowej Miejskiego Ośrodka Kultury, świetlicy środowiskowo- terapeutycznej ,,Dom Jana Pawła II”, Teatru ”Maska” z Pruszkowa, Egurola Dance Studio, Szkoły Tańca Irlandzkiego -Setana i wielu innych.

Wystąpił również iluzjonista Zbigniew  Brzozowski ,,Brozi” w swoim niesamowitym show ze znikającymi gołębiami, który zachwycił wszystkich uczestników wspólnej zabawy.

Ponadto na scenie zaśpiewali profesjonalni muzycy tj.: Natural Made Rockers, Marcin Błądziński, WBH- Wszyscy Byliśmy Harcerzami, Nok Pęd Band, hyc06 oraz Methoda-zespół Adama Kornackiego, dziennikarza TVN Turbo, który nie tylko zagrał dla Ani, ale również przywiózł samochód pokazowy i poprowadził imprezę na stadionowej scenie wspólnie z Joanną Zając.

Wśród firm i osób, które wsparły piknik znalazły się: Przychodnia Centrum Medyczne Zdrowie, lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka i studenci z Samorządu Studentów WUM, Światowe Centrum Słuchu/ World Hearing Center, ratownicy medyczni, wypożyczalnia gastronomiczna Gastro Magic Service, firma cateringowa Gastro Team oraz kucharz p. Marcin Brzeziński, p.Tadeusz Marcinek z pierogami i p. Tadeusz z grochówką, Majsterkowo, które przyjechało z Castorama Polska, Smykałka, Personal Tutor, Szkoła francuskiego Chouette, UPC Polska, GRH Five-O-Deuce, Piastowski Klub Planszówkowy – PKP, Półki do Spółki, Pierniczki do Zadań Specjalnych, instruktorzy Krav Maga, Coffe Zone, Delikatesy Top Market, Simply Market, Bonna i Nestle Pure Life Polska, pieski od p. Magdaleny Jakubowskiej, strażacy z OSP Piastów, Klub Judo Panda.  Ponadto Hufiec ZHP Piastów  zorganizował harcerskie stoisko militarne, stoisko cukiernicze, escape room i studio decoupage.

Szkolny Klub Wolontariatu ze  Szkoły Podstawowej nr1  we współpracy z rodzicami i nauczycielami świetlicy poprowadził  „Loterię fantową dla Ani”, zaś klasa 6a zorganizowała pochód postaci z bajek, stoisko z chlebem i smalcem oraz latającego drona, który uwieczniał wszystko co się działo podczas pikniku.

Wspaniała postawa, ogromne zaangażowanie rodziców, nauczycieli, uczniów i przyjaciół szkoły, którzy nie tylko od rana wspomagali rozkładanie stoisk, upiekli ogromne ilości ciast, ale również obsługiwali przez wiele godzin szkolną kawiarenkę, loterię, stoiska z kawą, pierogami i grochówką , organizowali stoiska zręcznościowe, medyczne, przebrani tworzyli baśniowe korowody, są naszą dumą i radością. Wszystkich nas bardzo cieszyło to wspólne działanie, a szlachetny cel wyzwolił wiele, wiele energii!!!

Dnia 5 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie odbyło się komisyjne zliczenie pieniędzy zebranych podczas pikniku. Komisyjnie ustalono, iż na potrzeby operacji Anny Ługowskiej została zebrana kwota 29 730,71 zł. Z loterii fantowej zaś zebraliśmy 2740,00zł.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Piastowa Panu Grzegorzowi Szuplewskiemu oraz wszystkim urzędnikom i służbom za wsparcie naszych działań. Kierownikowi MOSiR w Piastowie Panu Jerzemu Derlatka za udostępnienie obiektów sportowych i pomoc organizacyjną . Dziękujemy Panu Arturowi Moczarskiemu ze Stowarzyszenia MOŻESZ  za wsparcie i organizację zbiórki publicznej oraz Panu Jackowi Ziąbskiemu z Grupy CREATIVE za przygotowanie materiałów reklamowych.

Dziękujemy wszystkim piastowskim parafiom i instytucjom, które bardzo aktywnie włączyły się w akcję ,,Piastów dla Ani”

Dziękujemy Panu Adamowi Kornackiemu za profesjonale prowadzenie i koncert muzyczny zespołu.

Dziękujemy Wszystkim Państwu za wspaniałe wsparcie i bycie razem w przygotowaniu i realizacji pikniku ,,Piastów dla Ani”, dziękujemy za wsparcie finansowe Ani.

Szczególne, ogromne podziękowania kierujemy do Pani  Magdaleny Koziarek za ogromne zaangażowanie w organizację tego wielkiego przedsięwzięcia, za dobroć i serce!!!

Wierzymy, że wydarzenie to pozwoliło nam wszystkim zintegrować się w szczytnym celu i pokazać jak wielkie mamy serca, odkryć kolejne pokłady dobroci i wzajemnego wsparcia.

Dumne i szczęśliwe    Katarzyna Sowińska-Wojtaś i Urszula Skrzypczak

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowych i zdjęć z pikniku na naszej stronie oraz facebook.com/sp1piastow.pl

 

Scroll to Top