Jak klasy starsze obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny?

Dnia 21 marca 2017 r.  w naszej szkole odbyła się Impreza dla klas IV-VI z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Przygotowali ją wychowankowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu, a jako konferansjerzy wystąpili uczniowie z klasy 5b: Natalia Brudzińska, Piotr Wojno i Mateusz Opieka.

Wszystkie klasy wzięły udział w kilku konkurencjach, tj. Mini playback show, Konkurs na najpiękniejszą Marzannę, wybory Miss i Mistera wiosny 2017, konkurs:” Jaka to melodia” oraz Wiosenny quiz przyrodniczy w programie Kahoot.

W Jury  zasiadła dyrektor szkoły p. Urszula Skrzypczak ,vicedyrektor  p. Maria Zabierzewska oraz uczniowie: Natalia Tracz, Dominik Zakrzewski i Ola Choina.

Podczas występów uczniów mogliśmy zobaczyć ich wspaniałe przebrania, a także obejrzeć jak wcielają się w role ulubionych piosenkarzy i piosenkarek. Na scenie królowały zespoły i artyści tacy jak: Akcent, Bruno Mars, Zespól Plateau z piosenką Marka Grechuty, Bars and Melody, The Blues Brothers, Frank Sinatra, The Beach Boys i inne.

W konkursie Mini playback show zwyciężyła klasa 6d w brawurowym wykonaniu piosenki:

” Everybody needs somebody”.

Kolejną konkurencją były wybory Miss i Mistera Wiosny 2017. Wszyscy uczestnicy wystąpili w ciekawych, kolorowych przebraniach , nawiązujących  do aktualnej pory roku. Zaprezentowali oni swoje stroje maszerując po scenie w rytm muzyki. Ostatecznie Miss wiosny została Karolina Rybus z klasy 5b, zaś Misterem wiosny –Jan Pawelec z klasy 6a.

Trzecim konkursem była:” Jaka to melodia?”, do której klasy wydelegowały dwuosobowe delegacje. Zadaniem uczestników było odgadnięcie 10 melodii granych na pianinie przez p. Bogdana Nidzgorskiego. Wśród utworów można było usłyszeć tj.: „ Zuzia lalka nieduża”, „Pszczółka Maja”, „Ogórek zielony”, „Przez twe oczy zielone”, „Dla Elizy” i wiele innych. Najlepiej z zadaniem poradziła sobie klasa 6b, która wygrała również wiosenny quiz przyrodniczy w programie Kahoot oraz zajęła I miejsce w konkursie na najładniejszą Marzannę. Gratulujemy zwycięzcom, a takimi dla nas są wszyscy uczniowie, którzy włożyli swoje pomysły, zaangażowanie i wysiłek w przygotowania  do występów i poszczególnych konkursów.

Katarzyna Sowińska-Wojtaś

Scroll to Top