Spotkanie autorskie z Moniką Kowaleczko-Szumowską

20 grudnia nasza szkoła gościła panią Monikę Kowaleczko – Szumowską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży: „Fajna ferajna”, „Galop 44”, „Głupikowo”, tłumacza książek oraz materiałów i wystaw dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Spotkanie poświęcone było książce „Fajna ferajna”, która opisuje wydarzenia z Powstania Warszawskiego, a w szczególności historię ośmiu osób, które w czasie tych strasznych wydarzeń były jeszcze dziećmi.

W tej niecodziennej i wzruszającej lekcji historii wzięli udział uczniowie klas IV i V. Autorka mówiła o bohaterach swojej książki, które były postaciami autentycznymi, a to co zostało opisane w książce wydarzyło się naprawdę.

Uczniowie  aktywnie uczestniczyli w spotkaniu  zadawali dużo pytań, a także wykazali się  wiedzą na temat tamtych trudnych dni. Dzieci obejrzały również film,  ”Fajna ferajna czyli powstanie oczyma dzieci”, który powstał na podstawie książki. Spotkanie wywołało u uczestników wiele wzruszeń i z pewnością zachęciło do poznawania i pogłębiania wiedzy na temat historii naszej ojczyzny. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książki i uzyskać autograf naszego gościa.

Maria Zielińska

Scroll to Top