Ślubowanie klas pierwszych 2016

Dzień 25 października 2016 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy 1a. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr1 im. Stanisława Staszica w Piastowie.

Na uroczystość tłumnie przybyli rodzice i dziadkowie naszych pierwszoklasistów.

Prowadząca bardzo serdecznie powitała dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości, a przede wszystkim bohaterów tej pięknej i podniosłej uroczystości.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie, przygotowane pod kierunkiem pań wychowawczyń p. Anety Wąsowskiej i p. Katarzyny Tomczyk oraz nauczyciela rytmiki p. Włodzimierza Ptaszka.

Rodzice ze łzami w oczach byli bardzo dumni ze swoich pociech, a uczniowie otrzymali gromkie brawa.

Następnie w podniosłej atmosferze , przed pocztem sztandarowym , uczniowie złożyli ślubowanie. Obiecali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować szkołę, uczyć się pilnie i dobrze się zachowywać.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Urszula Skrzypczak dokonała pasowania czarodziejskim ołówkiem uczniów klasy pierwszej.

Życzenia dzieciom złożyła Pani Dyrektor , Przedstawiciele Rady Rodziców, oraz koledzy ze starszych klas.

Uczniowie klas szóstych przygotowali miłe niespodzianki dla swoich młodszych kolegów, życząc im , aby czuli się dobrze w naszej szkole, lubili swoich kolegów i nauczycieli, a przede wszystkim przypomnieli ,że w szkole nikt nigdy nie jest sam.

Następnie nadszedł moment na pamiątkowe zdjęcia w towarzystwie Pani Dyrektor Urszuli Skrzypczak, Pani Dyrektor Wandy Kaliściak oraz pań wychowawczyń Anety Wąsowskiej i Katarzyny Tomczyk.

W klasie czekała na uczniów miła niespodzianka, przygotowana przez rodziców, słodki poczęstunek.

Po nim, pełni wrażeń uczniowie udali się ze swymi bliskimi do domów

Katarzyna Tomczyk

Aneta Wąsowska

Scroll to Top