XVI Dzień Papieski

We wtorek 18 października w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji XVI Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy Vb przypomnieli całej społeczności szkolnej postać św. Jana Pawła II który głosił naukę pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Dzieci z klasy Vb przeprowadziły lekcję ukazującą postać św. Jana Pawła II nie tylko jako Głowy Kościoła, ale również jako człowieka ze wspaniałym poczuciem humoru. Zainteresowanie i uwagę uczniów wzbudził przepis na ulubiony sernik papieża. Występ klasy Vb uświetnił śpiew chóru szkolnego, który wykonał ulubioną pieśń Ojca Świętego – „Barkę” oraz poruszający utwór do słów samego Papieża pt. „Źródło”. Chór poprowadził p. Bogdan Nidzgorski. Uczniów przygotowały katechetki: p. Marta Motylewska, p. Marzena Waszczak oraz wychowawczyni klasy Vb p. Agnieszka Gołda.

Marzena Waszczak

Scroll to Top