Funtastyczna szkoła

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Piastowie zajęła I miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie „Symbole i motywy historyczne w naszym świecie” organizowanym przez Fundację Funtasto – Funtastyczny Internet oraz wrocławski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Konkurs o charakterze wieloetapowym rozpoczął się w grudniu 2015 roku, a zakończył w czerwcu 2016 r. Odbywał się na dwóch serwisach Internetowych – portalu dla dzieci i młodzieży www.funtasto.com oraz platformie e-learningowej dla szkół www.funtastycznaszkola.pl

W każdym z etapów uczniowie stawali do konkurencji ściśle powiązanych z symbolami narodowymi oraz motywami związanymi z Polską i Polakami. Uczestniczyli w konkurencjach kreatywnych oraz quizach sprawdzających ich wiedzę historyczno-patriotyczną, a także rozwiązywali zadania przygotowywane przez ich nauczyciela i zamieszczone na platformie. Wszystkie te działania zasilały konto punktowe szkoły, co dało nam ostateczny wynik 5641 punktów i pozwoliło wygrać.

Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów z klas IV – VI, a pięcioro z nich zajęło punktowane miejsca i otrzymało nagrody:  Helena Rzepińska z kl. VI c (absolwentka), Maksymilian Skiba z kl. IV a, Barbara Gwiazda, Helena Panfil i Patrycja Pośpiech z kl. IV c.  Administratorem konkursu była p. Iwona Skiba – nauczycielka języka polskiego i języka angielskiego.

Mamy nadzieję, że w rozpoczętym roku szkolnym nasi uczniowie jeszcze nie raz będą mieli okazję, by wykazać się wiedzą i swoimi umiejętnościami w różnorodnych działaniach.

Iwona Skiba

Scroll to Top