Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 zaczęło się o godzinie 9.30 w budynku głównym SP1. Po krótkim podsumowaniu osiągnięć, gratulacje otrzymali uczniowie klas trzecich oraz ich rodzice .

Tytuł Najlepszego Ucznia klasy trzeciej otrzymali:

Klasa 3a:
Natalia Tracz- edukacja polonistyczna,
Tymoteusz Koziarek- edukacja matematyczna,
Michalina Dobek- język angielski.

Klasa 3b:
Anna Sobiecka- edukacja polonistyczna,
Alicja Bogdańska- edukacja matematyczna,

Klasa 3c:
Gabriela Guzewicz- edukacja polonistyczna i matematyczna.

Klasa 3d;
Aleksandra Jung – edukacja polonistyczna
Aleksander Makowski – edukacja matematyczna, język angielski.

Po trzecich klasach przyszedł czas na gratulacje dla wzorowych uczniów z klas 4-5. Prymusów, jak co roku było wielu, prym wiodła klasa 5a, która w 100% otrzymała świadectwa z wyróżnieniem.

Oficjalne uroczystości zostały uatrakcyjnione występem artystycznym klas 1d, 4b i 4c oraz chóru szkolnego. Scenariusz został opracowany przez wychowawców klas czwartych: p. Agnieszkę Gołdę i p. Iwonę Skibę, opiekę nad występem pierwszaków obieli: wychowawca klasy 1d p. Anna Brzezińska oraz nauczyciel rytmiki p. Włodzimierz Ptaszek. Jak zwykle chór został wspaniale przygotowany pod kierunkiem p. Bogdana Nidzgorskiego.

Po uroczystości oficjalnej, uczniowie spotkali się z wychowawcami w kasach, gdzie odbierali świadectwa promocyjne do następnej klasy.

Rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje. Wszystkim uczniom „Jedyneczki” życzymy bezpiecznego i radosnego odpoczynku, miłego spędzania wolnego czasu w gronie kolegów, przyjaciół i rodziny. Pierwszego września spotkamy się wypoczęci, z dużym zapasem sił do aktywnej pracy w roku szkolnym 2016/2017.

Anna Brzezińska

[line]

Dnia 23 czerwca 2016r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas szóstych. Część oficjalną uroczystości poprowadziła p. Iwona Zasada-Trzęsiara. Podczas wystąpienia Pani Dyrektor wspominała miłe chwile, spędzone razem z uczniami w Jedyneczce. Rodzice wraz z absolwentami podziękowali, wręczając kwiaty: Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud nauki i wychowania. Absolwenci odebrali złote tarcze od Pani Dyrektor i wychowawców oraz pamiątki ukończenia szkoły. Nagrodę Dyrektora otrzymali uczniowie: Andrzej Gwiazda, Zuzanna Chłosta i Alicja Kurzawa. Po raz pierwszy zostały przyznane trzy statuetki za szczególne osiągnięcia wokalne dla uczennic: Heleny Rzepińskiej, Aleksandry Strzeleckiej i Małgorzaty Majchrzak. Rodzice przyjęli gratulacje oraz podziękowania za zaangażowanie i wkład pracy na rzecz szkoły.

W drugiej części uroczystości zaprezentowali się uczniowie z klasy 1c, którzy pożegnali szóstoklasistów tańcem i piosenką oraz wręczyli pamiątkowe długopisy. Następnie absolwenci wraz z wychowawcami przedstawili program artystyczny: „Ostatni Koncert Życzeń”. Publiczność wzruszyła się słuchając interpretacji hitów: „Pięknie żyć”, „Dni których  nie znamy”, „Alleluja” w wykonaniu nagrodzonych solistek.  Absolwenci klasy 6a i 6c zachwycili nas wykonaniem tańca integracyjnego tzw. „belgijki”, zaś chłopcy z 6b wraz z wychowawcą wywołali burzę oklasków wykonując „przysięgę absolwenta” w wojskowym stylu. Motyw drogi wybrzmiewał przez cały czas uroczystości, nie tylko w piosence „Drogi lesie, kręta drogo…”, a najwięcej wzruszeń wywołała „Ballada pożegnalna”, którą zaśpiewali wszyscy absolwenci.

W imieniu organizatorów wyrazy wdzięczności kierujemy do p. Bogdana Nidzgorskiego oraz p. Włodzimierza Ptaszka za muzyczne i choreograficzne przygotowanie uczniów.

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam bezpiecznych i wymarzonych  wakacji, a w nowej szkole sukcesów, odkrywania nowych dróg i możliwości rozwoju.

Wychowawcy klas szóstych

Scroll to Top