Spotkanie autorskie w bibliotece

16.06.16 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z autorami bajki pt.”Oswajanki” panią Sabiną i Jackiem Furmańskimi oraz panią Agnieszką Kwitlińską.  „Oswajanki” to  zbiór humorystycznie opowiedzianych historii o trudnościach, z którymi mogą zetknąć się dzieci, także niepełnosprawne. Uczą tolerancji i współpracy, mogą wzmacniać poczucie własnej wartości, pokazują, że każdy człowiek jest wyjątkowy i ma swoje mocne strony. Do książki dołączona jest płyta z piosenkami skomponowanymi przez naszego psychologa szkolnego pana Jacka Furmańskiego.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z młodszych klas integracyjnych. Autorzy szybko nawiązali ciepły i serdeczny kontakt z dziećmi. Na początku pan Jacek Furmański zagrał na gitarze i zaśpiewał kilka piosenek pochodzących z książki. Następnie autorki zaprezentowały fragmenty „Oswajanek” i zaprosiły dzieci do zabaw aktywizujących, w których chętnie wszyscy uczestniczyli. Zajęcia były bardzo ciekawe a dzieci bawiły się świetnie.

Małgorzata Zwolińska

Scroll to Top