Piknik rodzinny w naszej szkole

W tym roku piknik rodzinny odbył się 3 czerwca w godzinach popołudniowych przy okazji  Święta  Rodziny, zorganizowanego przez klasy młodsze. Otwarcia pikniku dokonała Pani Dyrektor Urszula Skrzypczak.

Pogoda nas nie zawiodła a humory dopisywały.  Licznie przybyły dzieci chętne do występów, gier rekreacyjnych i sportowych oraz rodzice. Podziwialiśmy ich sprawność i zaangażowanie  we wspólnej zabawie w ringo i  sztandarach. Odbył się  turniej w przeciąganiu liny, zabawy zręcznościowe oraz  mecze piłki siatkowej i nożnej. Puchar przechodni w meczu piłki nożnej po emocjonującej końcówce gry i po rzutach karnych odebrali rodzice.

Na pikniku gościliśmy miedzy innymi przedstawicieli Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie, którzy przygotowali stanowisko edukacyjno-profilaktyczne. Można było zmierzyć ciśnienie, zobaczyć jak wygląda rzeczywistość po założeniu alkogogli, sprawdzić zawartość substancji smolistych w wydychanym powietrzu, zapoznać się jakie narządy uszkadzają używki takie jak: alkohol, nikotyna oraz narkotyki.

Świetlica szkolna jak co roku przygotowała grillowane przekąski, napoje, stoisko z malowaniem twarzy, zajęcia plastyczne, stanowisko do gry w piłkarzyki oraz zabawy dla najmłodszych  z piłką i kolorową  chustą Klanzy. Ciasta i owocowe przekąski przygotowali przedstawiciele Rady Rodziców z poszczególnych klas.

Chętni mogli sprawdzić kondycję i wytrzymałość w teście Coopera pod kierunkiem p. Lidii Silskiej.

W czasie pikniku odbyła się również zbiórka elektrośmieci.

Piknik rozpoczęliśmy i zakończyliśmy energetyczną zumbą pod kierunkiem p.Iwony Krysińskiej

 

Do zobaczenia za rok!

Zespół ds. Promocji Zdrowia

Scroll to Top