Goście z OSP

20 maja naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję z bliska obejrzeć samochód strażacki, sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Największą atrakcją była możliwość przebrania się w strój strażacki. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy oraz szczegółowo omówili wyposażenie wozu strażackiego. Cierpliwie odpowiadali na pytania uczniów, zorganizowali również krótką pogadankę o bezpieczeństwie, wzywaniu pomocy oraz zachowaniu w poszczególnych sytuacjach. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez bibliotekę programu edukacyjnego „W świecie książek Grzegorza Kasdepki” w nawiązaniu do książki tego autora pt. „Ostrożnie….”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Małgorzata Zwolińska

Scroll to Top