Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

Dnia 21 marca 2016r. odbył się Przegląd Piosenki Wiosennej. Głównym celem spotkania, było zaproszenie Pani Wiosny. Uczniowie klas I-III, ubrani na zielono, przygotowani przez wychowawców, zaprezentowali swoje zdolności wokalne, a niektórzy nawet taneczne. Dzięki tak wspaniałym występom, oczekiwany Gość zawitał do nas:

„Witajcie, witajcie Kochani.

Cieszę się, że jestem tu z wami.

Usłyszałam Wasze głosy,

Uczesałam zaraz włosy.

I przybyłam na wezwanie.

Bardzo miłe to spotkanie.

Wszystkich pięknie witam Was
Nadszedł wreszcie wiosny czas.

Niestety problem mam bardzo duży,

Zgubiłam mój kolor w długiej podróży.

Dlatego proszę Was dzieci o pomoc,

Pomóżcie mi znaleźć mą barwę zieloną.”

Pomocnicy Pani Wiosny (uczniowie klasy IIb) wręczyli ręcznie wykonane kwiaty obecnym nauczycielom, a wychowawcom klas listy z zadaniem do wykonania: „Ozdoby sukienki dla Pani Wiosny”.

Na zakończenie przeglądu, odbyło się rozstrzygnięcie „Konkursu EKO-Marzanny”. Jury miało bardzo trudny wybór spośród wielu pięknych prac, dlatego wybrało aż dwa I miejsca: Zuzanna Machera kl. IIa, Aleksandra Machera kl. Ia (wspólna praca) i Jakub Wiktorzak kl. IIb, II miejsce: Michał Rzepiński kl. IIb, III miejsce: Natalia Ryczko kl. Ic oraz trzy wyróżnienia: Hubert Łubianka kl. IIb, Oliwia Derzyńska kl. IIIb, Kinga Korsak kl. Ia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek.

Po tak wspaniałych wystąpieniach, uczniowie klasy IIIc wchodzili do sal lekcyjnych klas młodszych, do świetlicy, gabinetów pani dyrektor, pań wicedyrektor oraz do sekretariatu z zagadkami dotyczącymi tematyki wiosennej. Za poprawną odpowiedź, wszystkim wręczali kwiaty.

Kamila Lewandowska

Scroll to Top