Świąteczne spotkania i Jasełka w Filii

Okres Bożego Narodzenia to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. W tym roku uczniowie klas IIa i VIb przygotowali apel ukazujący wydarzenia z Betlejem, zwane „Jasełkami”. Spotkali się z sympatycznym odbiorem publiczności szkolnej, która na zakończenie włączyła się do wspólnego kolędowania.

Apel został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Joanny Urbaniak, Elżbiety Trawczyńskiej, Włodzimierza Ptaszka oraz Radosława Korbana.

Elżbieta Trawczyńska

***

„…Nad ranem kiedy dzieci rozpakowały prezenty Mikołaj przez swoją magiczną kule zobaczył, że wszędzie panuje radość. Kiedy wszyscy zasiedli przy wspólnym śniadaniu Mikołaj zobaczył, że nos renifera Rudolfa stał się prawdziwy i odtąd ludzie uwierzyli , że w święta wszystko jest możliwe…”

To fragment opowiadania pt: „ Mikołaj i renifer Rudolf”. Autorami są dzieci z klasy 3a: Zuzanna Kapusta, Barbara Świtek, Zuzanna Świtek, Michalina Dobek, Natalia Tracz, Antonina Plewko, Tymoteusz Koziarek i Zofia Sadowska. Opowiadanie zostało napisane pod kierunkiem p. Małgorzaty Zwolińskiej. Opracowaniem graficznym bajki zajęła się p. Ewelina Grudzińska. Dziś w świetlicy szkolnej zapachniało świętami… P. Dyrektor przeczytała świetliczakom opowiadanie. Każdy z nas uwierzył, że w święta to co nieosiągalne staje się możliwe. Gratulujemy trzecioklasistom talentów i czekamy na dalsze równie piękne opowiadania. Świąt pełnych pozytywnych wrażeń życzą dzieci, Dyrektor i nauczyciele świetlicy.

Justyna Sobolewska

***

Każdy może zostać św.Mikołajem, to prawda…

W dniach 21-22 grudnia 2015r. odbyła się Świetlicowa Aukcja Charytatywna. Jak co roku można było kupić stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i nauczycieli świetlicy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Fundusz Wycieczkowy dla klas I-III. Dziękujemy za okazane serce.

Justyna Sobolewska

***

Na dworze jesienna aura, a w szkole nastrój niezwykle uroczysty i świąteczny. W holu, obok pięknie przystrojonej bożonarodzeniowej choinki stoi żłobek, pokryty słomą. Przy nim Matka Boska z dzieciątkiem Jezus, święty Józef, śnieżnobiałe anioły i weseli pastuszkowie. To dzieci z klasy integracyjnej- I e, pod wodzą p. Moniki Jastrzębskiej, p. Wandy Zadrogi i p. Włodzimierza Ptaszka, przygotowują się do występu. Po chwili hol zapełnia się widzami. Wśród nich p. Dyrektor Urszula Skrzypczak, p. Wicedyrektor Katarzyna Sowińska- Wojtaś, ksiądz Wojciech, uczniowie klas I f, I g, I h, I i
wraz z nauczycielami, pracownicy szkoły oraz rodzice dzieci.
Milkną rozmowy. Wszyscy słuchają w skupieniu kolęd i opowieścio narodzinach Pana Jezusa.

Jasełka kończą się wspólnym kolędowaniem, które budzi jedność i powoduje,
że ta wyjątkowa chwila jest dla dzieci i dorosłych bardzo ważna.

Po występie kl. I e- p. Paulina Kaliściak, nauczycielka j. angielskiego, rozdała nagrody, które uczniowie otrzymali za udział w konkursie z tego przedmiotu.

Na zakończenie p. Dyrektor Urszula Skrzypczak zrobiła wszystkim miłą niespodziankę, bo przeczytała książkę, którą napisały dzieci z klasy III. SP-1
w Piastowie, zachęcając w ten sposób pierwszoklasistów do pracy twórczej. Uczniowie słuchali z wielką uwagą. Widać było, że słuchaczom podoba się książka oraz to, że Pani Dyrektor im czyta.
Na zakończenie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

Bożena Madejska
wychowawczyni klasy I f

 

Scroll to Top