Świąteczne warsztaty

Posłuchaj niedługo już

Świąteczny nam nastrój zagra w duszy

Choinkę przystroi ktoś

I dzieląc opłatkiem znów się wzruszy

Magię zbliżających się Świąt mogliśmy poczuć już 10 grudnia 2015 roku, kiedy to z inicjatywy Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie zorganizowane zostały warsztaty świąteczne dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Na stołach pojawiły się materiały plastyczne, z których wyczarowane zostały bombki, choinki, stroiki oraz karty świąteczne.  W tle dało się słyszeć płynące dźwięki kolęd wprowadzających wszystkich w świąteczny nastrój. Zorganizowanie takich warsztatów pozwoliło uczniom i rodzicom poznać różnorodne techniki plastyczne, odkryć skrywane talenty, a nam nauczycielom poszerzyć własny warsztat pracy o nowe doświadczenia i pomysły. Była to także doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu i bliższego poznania się.  Na wielu twarzach zagościł uśmiech, ponieważ nic tak nie cieszy, jak wykonana przez siebie ozdoba świąteczna, która upiększy nasze choinki i domy. Powstałe prace zostały przeznaczone na „Kiermasz świąteczny” zorganizowany w naszej szkole.

Dzięki takiej inicjatywie mogliśmy zatrzymać się na chwilę i znów poczuć ducha Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Radzie Rodziców za tę świąteczną inicjatywę.

Iwona Skiba

Scroll to Top