Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

20 kwietnia 2018 roku oddziały przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Dzieci zwiedziły interaktywną wystawę Przedświt, na której dowiedziały się między innymi w jaki sposób starożytni ludzie uzyskiwali ogień, czego używali do rozczesywania i spinania włosów i czym się bawili w długie wieczory. Przy pomocy „interaktywnej studni” mieli możliwość zwiedzenia chaty mieszkańców dawnego Mazowsza i poznania ich pracy. Dzieci mogły dotknąć repliki miecza i obejrzeć szkielet konia wykopanego w Regułach. Po atrakcjach wystawy przedszkolaki udały się na warsztaty garncarskie, gdzie każdy wykonał własnoręcznie naczynie z gliny. Dziecięce prace cieszą oko i czekają na wyschnięcie, a następnie zostaną pomalowane i będą doskonała pamiątką wspaniałej wycieczki.

Aleksandra Buchta-Galińska