sp1piast@sp1piast.pl

Chór

Chór szkolny rozpoczął swoją działalność  w roku szkolnym 2009/2010 i do 19 czerwca 2019 r  prowadzony był przez p. Bogdana Nidzgorskiego.  1 września 2019 r. kierownictwo chóru przejął p. Łukasz Karpiński, a rok później opiekę nad uczniami sprawował p. Mateusz Mularczyk.

Od września 2021 r. chór Jedyneczki działa pod kierownictwem p. Elizy Kamoli-Gajek. Chór gromadzi  lubiących śpiewać uczniów od klas czwartych do ósmych. Z początkiem każdego roku szkolnego w jego rozśpiewane progi wkraczają licznie nowi uczniowie.

Podczas zajęć chórzyści  pogłębiają swoje zainteresowania muzyczne oraz rozwijają umiejętności wokalne. Celem nadrzędnym zespołu jest przygotowanie utworów, które stanowią oprawę  muzyczną ważnych  uroczystości szkolnych,  a także   reprezentują  godnie Szkołę na zewnątrz.

Repertuar chóru jest bardzo szeroki począwszy od pieśni patriotycznych, ludowych po utwory muzyki rozrywkowej. Chór przede wszystkim upowszechnia muzykę polską, choć w repertuarze znajduje się szereg utworów  z różnych stron świata, śpiewanych w różnych językach. Zespół w swojej historii miał wielu solistów – Marię Romanowską, Jana Pawelec,   Małgorzatę Majchrzak, Helenę Rzepińską, Aleksandrę Strzelecką, Joannę Kłosak, Franciszka Przybyłowskiego.  Wśród najmłodszych natomiast możemy wyróżnić: Zuzannę Kapustę,  Gabrielę Guzewicz, Patrycję Pospiech, Michała Rzepińskiego. Oprócz śpiewu nasi chórzyści prezentują swoje umiejętności  gry na instrumentach, tworząc często akompaniament do wykonywanych utworów.

.

Chór corocznie prezentuje się  m.in.  podczas:

• obchodów Dnia Papieskiego
  •  święta Edukacji  Narodowej
  • uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości
  • Jasełek
  • Koncertu Noworocznego
  • Obchodów  Pierwszego Dnia Wiosny
  • Święta Szkoły
  • zakończenia roku szkolnego.

NASZE NAGRANIA

„AULD LANG SYNE”

„AKATOMBO”

„WE ARE THE WORLD”

„TEN OGRÓD TAJEMNICZY”

„MISSELTWAITHE REFREN”

„TO NIE JEST MIŁOŚĆ”

”TO NIE PTAK”- solistka Patrycja Pośpiech klas Vc

”KTOŚ MNIE POKOCHAŁ”  kwartet :Zuzanna Kapusta IV a, Sara Sadikoune IV c, Łucja Romanowska IV c, Alicja Bogdańska IV b

”HISTORII BIEG”- solistka Zuzanna Kapusta klasa IV a

„OSTATNI DZWONEK”

„NIE ZAPOMNIJCIE NAS”

„PRZĄŚNICZKA”

„KUM I KUMA”

„SMAK WAKACJI”

PARKING

Parking oraz główne wejście do szkoły znajdują się przy ul. Dworcowej.

Prosimy o  zachowanie szczególnej  ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w pobliżu terenu szkoły i przejścia dla pieszych.

MAPA

ul. Brandta 22, 05-820 Piastów