Światowy Dzień Cukrzycy w kl. 1a

13 listopada uczniowie z klasy 1a wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Cukrzycy, który przypada na dzień 14 listopada. Mama Wiktora, ucznia naszej klasy chorego na cukrzycę, podczas zajęć zdalnych przybliżyła dzieciom temat związany z tą chorobą, czytając im bajkę pt. „Koko i urodzinowe wybryki Goofy’ego”. Dzieci dowiedziały się z przygód bohaterów, co to jest cukrzyca i jak się z nią żyje. Mogły też zadawać pytania Wiktorowi i jego mamie. Na zakończenie zajęć, pomimo że widzieliśmy się tylko na ekranach komputerów, tabletów czy telefonów, wszyscy razem spożyliśmy wcześniej przygotowany, zdrowy posiłek. Przez chwilę mogliśmy się poczuć, jakbyśmy byli razem w szkole na wspólnym posiłku. To był bardzo miły dzień .
S. Kielan
A. Brzezińska