Rozdanie nagród kl. I-III

W dniu 2.02.2023 r. na zakończenie pierwszego semestru przygotowaliśmy podsumowanie konkursów szkolnych i zewnętrznych dla uczniów klas 1-3. Wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się podczas apelu prowadzonego przez uczniów klas 1a i 1b, w obecności pani wicedyrektor Katarzyny Sowińskiej-Wojtaś. Szkolni koordynatorzy nagrodzili dzieci za udział w konkursach: „Orzeł Ortograficzny”, Szybkiego Liczenia oraz  Sudoku, a także w bibliotecznym konkursie LegoLegenda.

Laureatami konkursu „Orzeł Ortograficzny” zostali:

Alicja Wrońska kl. 2c
Piotr Zawiślak kl. 3b
Łucja Sadownik kl. 3a

Nagrodzeni w konkursie Szybkiego Liczenia:

klasy 2

1. miejsce – Andrii Zhlobnytski kl. 2b
  2. miejsce – Tadeusz Jańczuk kl. 2c
  3. miejsce – Aleksander Ryczko kl. 2a

klasy 3

1. miejsce – Wojciech Sosin kl. 3a
  2. miejsce – Rafał Romaniuk kl. 3b
  3. miejsce – Piotr Zawiślak kl. 3b

W konkursie Sudoku nagrody otrzymali:

klasy 2

1. miejsce – Aleksander Ryczko kl. 2a
  2. miejsce – Natan Ciągło kl. 2c
  3. miejsce – Adam Marczak kl. 2c

klasy 3

1. miejsce – Piotr Zawiślak kl. 3b
  2. miejsce – Jakub Szymczak kl. 3b
  3. miejsce – Stefan Sachnowski kl. 3a

Na zakończenie apelu podsumowaliśmy także konkurs „LegoLegenda” dla klas 0-4. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wyobraźnią, kreatywnością, poczuciem estetyki, a także znajomością baśni i legend. Przypomnijmy, że zadaniem uczestników było przeczytanie dowolnej baśni lub legendy, a następnie przedstawienie jednej sceny z tej historii za pomocą makiety z klocków lego lub podobnych. Zdjęcia budowli uczniowie dostarczali do biblioteki szkolnej.

Poziom zgłoszonych prac był bardzo wyrównany, a decyzja o przyznaniu nagród wyjątkowo trudna, dlatego jury przyznało po 2 równorzędne nagrody dla każdego miejsca.

Miejsce 1:
Zofia Stępień z kl. 1c
Nina Skrobot z kl. 1a

Miejsce 2:
Aleksandra Rokicka z kl. 1b
Maciej Zgrzebny z kl. 0b

Miejsce 3:
Sebastian Chałupka z kl. 3a
Kazimierz Sękowski z kl. 4a

Wyróżnienia:
Wojciech Zgrzebny z kl. 1c
Jan Żołnik z kl. 2a
Julian Król z kl. 4a
Oskar Skrobot z kl. 4a

Książki na nagrody zostały zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, natomiast słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców.
Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Magdalena Tarabasz