Ogólnopolski Turniej Szachowy on-line

W dniu 30 grudnia w ramach projektu Szachowa Szkoła Online zorganizowany został przez Ministerstwo Edukacji i Nauki bezpłatny, Ogólnopolski Turniej Szachowy on-line dla dzieci i młodzieży.

W turnieju, choć było więcej chętnych uczniów udział wzięło tylko kilkoro dzieci. Pozostali pomimo zapisania nie mogli niestety zalogować się na rozgrywki z powodu przeciążenia serwera lub z uwagi na okres przedświąteczny mieli utrudniony dostęp do internetu.

Uczniowie, którzy wzięli udział w turnieju, zdobyli nowe doświadczenia, poznali zupełnie inną formę turniejową niż dotychczas i na pewno wykorzystają nową wiedzę w przyszłości. Zarówno dzieci biorące udział,  jak i ich rodzice bardzo pozytywnie oceniają  to wydarzenie.
Sylwia Kielan