PODRĘCZNIKI

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W KLASACH 0-8 W ROKU SZKOLNYM 2021/2022, KTÓRE ZAKUPUJĄ RODZICE

(pozostałe podręczniki finansowane są z dotacji rządowej)

Oddział „0”

Nauczanie w klasie „0”

PAKIET ”Supersmyki. Poziom B+”-autorzy: M.Mironiuk, M. Sonkowiak, A.Banaś – MAC Edukacja

1. Karty pracy, cz. 1-4
  2. Wyprawka plastyczna
  3. Zeszyt supersmyka
  4. Klocki NEMI
  5. Karta supermyka

Język angielski:

1. “Tiger& Friends”- Starter Podręcznik- Carol Road, Mark Ormerod, Anna Parr-Modrzejewska – wyd. MacMillan

Religia:

1. Tak! Jezus mnie kocha, E. Kondrak, ks.Mielnicki-wyd. Jedność-Kielce

Wyprawka Przedszkolaka na rok szkolny 2021/2022

1. Podpisany piórnik (przynoszony codzienne do szkoły) z wyposażeniem:
  • 2 ołówki HB lub 2B
  • temperówka zamykana
  • gumka
  • linijka 20 cm przezroczysta
  • nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami
  • klej w sztyfcie-dobrej jakości, np. Amos
  • kredki ołówkowe (Bambino lub inne dobrze kolorujące)
  • flamastry
  1. Przybory plastyczne:
  • blok techniczny A4 kolorowy (1 szt.)
  • blok techniczny A4 biały (1 szt.)
  • blok rysunkowy A4 kolorowy (1 szt)
  • pędzle grube i cienkie
  • plastelina duża nietoksyczna
  • pastele olejne
  • farby plakatowe-zakup we wrześniu po ustaleniu z rodzicami formy zakupu
  • bibuła-zakup we wrześniu po ustaleniu z rodzicami formy zakupu
  • teczka A4 zamykana na gumkę, na prace plastyczne dziecka
  • papier xero A4 biały- jedna ryza
  1. Pozostałe:
  • kapcie-tenisówki na białej podeszwie w podpisanym worku (do pozostawienia w szatni)
  • ubranie na zmianę (w podpisanym worku w szatni)
  • strój gimnastyczny w podpisanym worku (odpowiednio do pory roku- krótkie spodenki lub spodnie z dresu, koszulka z krótkim rękawem) do pozostawienia w szatni
  • 1 opakowanie chusteczek nawilżanych.
  • 1 opakowanie chusteczek suchych wyciąganych
  • ręcznik papierowy- 1 rolka-zakup we wrześniu po ustaleniu z rodzicami
  • 1 t-shirt rodzica lub fartuszek (ochrona ubrania dziecka podczas działalności plastycznej)

(pozostałe podręczniki finansowane są z dotacji rządowej)

Klasa 1

Poznaję Boży świat-ks. dr. K. Mielnicki, E. Kondrak, wyd. Jedność-Kielce

Klasa 2

Odkrywam Królestwo Boże-ks. Mielnicki, E. Kondrak-wyd. Jedność-Kielce

Klasa 3

RELIGIA

Jezus jest z nami-(książka plus zeszyt ćwiczeń)-J.Snopek-wyd. Jedność-Kielce

Klasa 4

Zaproszeni przez Boga. Podręcznik-ks.Zbigniew Marek-wyd. WAM

Klasa 5

RELIGIA

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy. Podręcznik do religii-

ks.dr.K. Mielnicki, E. Kondrak- wyd. Jedność

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy. Zeszyt ćwiczeń dla V klasy Szkoły Podstawowej- ks. dr. K. Mielnicki, A. Sętorek-wyd. Jedność

Klasa 6

Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno-podręcznik-ks. D. Mielnicki,

1. Kondrek-wyd. Jedność

Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno-ćwiczenia-ks. D. Mielnicki,

1. Kondrek-wyd. Jedność

Klasa 7

Jezus uczy i zbawia. Seria: W drodze do Emaus-podręcznik –ks.Z.Marek-wyd. WAM

Klasa 8

Jestem z Wami-podręcznik-ks. Władysław Kubik-wyd. WAM

Regulamin korzystania z bezpłatnych podręczników, materiałów edukacyjnych oraz ćwiczeń przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie

1. Darmowe podręczniki do klas I, II, III, IV ,V, VI, VII i VIII są własnością Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie.
  2. Szkoła Podstawowa nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową zgodnie z pisemnym wykazem uczniów w klasach.
  3. Przekazane przez szkołę ćwiczenia nie podlegają zwrotowi.
  4. Rodzice zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru ćwiczeń i podręczników.
  5. Podręczniki należy szanować jako dobro wspólne.
  6. Uczeń zobowiązany jest do przechowywania podręczników w okładce.
  7. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników przez ucznia rodzice zobowiązani są do zwrotu kosztów zakupu w terminie 7 dni od otrzymania pisemnego powiadomienia. Przez zniszczenie podręcznika rozumiemy: podręcznik zatłuszczony, zaplamiony, zalany oraz porysowany, popisany, popodkreślany, pozaznaczany i podarty.
  8. Rodzice zwracają podaną kwotę na rachunek bankowy nr: 29 1240 6380 1111 0010 7469 9040   z dopiskiem „zwrot za podręczniki ……………………………………………”. Należy podać tytuły podręczników, imię i nazwisko ucznia oraz  klasę. Rodzice zobowiązani są do przedstawienia w sekretariacie szkoły dowodu przelania środków na wyżej wymieniony rachunek. Dowody wpłaty przechowywane są w bibliotece szkolnej.
  1. W przypadku zniszczenia lub zgubienia ćwiczeń rodzice zobowiązani są do ich zakupu w przeciągu tygodnia na koszt własny.
  2. W przypadku gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wypożyczonych podręczników. Uczeń odchodzi ze szkoły z zaczętą częścią ćwiczeń, kolejne części otrzymuje w nowej szkole.
  1. Pierwsze części podręczników (materiałów edukacyjnych) do klas I, II i III oraz podręczniki do klas starszych są wypożyczane we wrześniu.
  2. O terminach kolejnych wypożyczeń (kl. I, II i III) i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników decyduje nauczyciel w porozumieniu z bibliotekarzem szkolnym.
  3. Przed zwrotem podręczników do biblioteki szkolnej wychowawcy i nauczyciele przedmiotów dokonują oceny zniszczenia książek.
  4. W przypadku ustalenia zniszczeń pisemnie informują rodziców o konieczności zwrotu kosztów zgodnie z pkt 7  Regulaminu.
  5. O wyżej wymienionym fakcie informują nauczycieli biblioteki i dyrektora szkoły.
  6. Wychowawcy zobowiązani są do zwrócenia do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych przez uczniów podręczników na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.

Podstawa Prawna:

Art.22ak ust.3 pkt 2 ustawy o systemie oświaty w brzmieniu z dn.30 maja 2014r. (DZ. U. poz. 811) i ust.4