Matematyka się liczy

W sobotę 8 października chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w 3 Festiwalu Matematyki „Matematyka się liczy” organizowanym przez Gazetę Wyborczą. Uczniowie odwiedzając różne stoiska mogli rozwiązywać zagadki i łamigłówki matematyczne, zagrać w szachy, zbudować wielościany lub przenieść się w świat robotyki. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach „Problem nieskończoności czy problem skończoności”, „Ułamkowe zmagania” i „Na tropie zagadek, niedokończonych historii, łamigłówek”. Przemysław Rybkiewicz i Jan Wiktorzak wzięli ponadto udział w konkursie filozoficznym i otrzymali nagrodę w postaci biletów do teatru. Festiwal pokazał, że nauka matematyki nie musi być nudna i trudna – może być atrakcyjna i nowoczesna.

Katarzyna Kruk