Dzień Bibliotek

11 października był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Świętowaliśmy nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale też Dzień Bibliotek, będący naszą własną wersją ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Podczas uroczystego apelu wręczyliśmy nagrody czytelnicze za udział w projekcie wakacyjnym „7 i więcej” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piastowie.

A przez cały dzień proponowaliśmy naszym uczniom wiele działań i atrakcji związanych z czytelnictwem.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych tworzyły własne książeczki i kolorowały obrazki związane z czytaniem.

Uczniowie klas 1-3 mogli obejrzeć film w specjalnie przygotowanych salach kinowych, wzięli udział w warsztatach literacko-plastycznych, a także łamigłówkach i zabawach ruchowych.

Klasy 4-6 podjęły naprawdę trudną misję i poszukując podpowiedzi w różnych miejscach szkoły, rozwiązywały zagadki związane z baśniami.

Natomiast najstarsi uczniowie przygotowywali plakaty promujące książki, wykorzystując do tego stare podręczniki przeznaczone na makulaturę. Na koniec uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dorosłych i młodzieży, piszącą pod pseudonimem @KM Serafin. Pani Kinga z wielką pasją opowiedziała nam o pracy pisarza i procesie wydawania książek.

Dodatkowo we współpracy z Radą Rodziców zorganizowaliśmy kiermasz książek używanych, który cieszył się ogromną popularnością. Wszystkim, którzy tak hojnie przekazali książki na kiermasz, serdecznie dziękujemy! Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowości książkowych i niezbędnych materiałów do biblioteki.

Część książek przekazanych przez rodziców naszych uczniów i mieszkańców Piastowa wzbogaciła biblioteczny księgozbiór i już w piątek znalazła się w rękach naszych czytelników.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do Biblioteki Szkolnej!

Magdalena Tarabasz