Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Co roku z tej okazji w Jedyneczce starsi uczniowie czytają młodszym. Tak było i tym razem – uczennice klasy 6c, Amelka Aniszewska i Gabrysia Kalicka, odwiedziły oddziały przedszkolne oraz świetlicę szkolną, by poczytać dzieciom opowiadania Renaty Piątkowskiej.

Warto pamiętać, że czytanie dzieciom wpływa na ich rozwój: poszerza ich zasób słownictwa, pomaga rozwijać kompetencje językowe i społeczne, uczy skupienia uwagi. Dzieci, którym starsi czytają, umieją wyrażać swoje potrzeby, nazywać uczucia i lepiej radzą sobie z emocjami. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo do czytania dzieciom, nie tylko z okazji Dnia Głośnego Czytania.

Magdalena Tarabasz