XXV Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami

Za nami XXV Piastowska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Po latach ponownie w murach naszej szkoły mogliśmy gościć wspaniałych młodszych i starszych sportowców, którzy z niezwykłym duchem walki wzięli udział w konkurencjach olimpijskich.

Imprezę rozpoczęły przemówienia pani Dyrektor Katarzyny Sowińskiej-Wojtaś oraz Burmistrza Miasta Piastowa Tomasza Jankowskiego. Następnie rozpoczęły się konkurencje: skok w dal z miejsca, bieg z jajkiem, slalom z piłką, rzut piłką do kosza oraz strzały na bramkę. W wydarzeniu uczestniczyli zawodnicy z mazowieckich szkół, ośrodków i stowarzyszeń wspierających osoby z niepełnosprawnościami.

Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim uczestnikom, a także wyjątkowym gościom: panu Kajetanowi Broniewskiemu – trzykrotnemu olimpijczykowi, brązowemu medaliście igrzysk olimpijskich z Barcelony (1992 r.) w konkurencji wioślarstwo, oraz pani Jolancie Bartczak-Skrzyszowskiej – lekkoatletce (skok w dal, rekord życiowy 6,90m), mistrzyni Polski, olimpijce z Seulu (1988 r.), brązowej medalistce halowych mistrzostw Europy w 1988 r.

W wydarzeniu uczestniczyli również Zastępca Burmistrza Miasta Piastowa – Urszula Skrzypczak, Przewodniczący RM w Piastowie – Marek Kubicki, Przewodnicząca Komisji Oświaty – Magdalena Wdowińska-Schabek, Przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu – Beata Brzezińska-Kołodziejska.

Dziękujemy współorganizatorom Olimpiady: Burmistrzowi Miasta Piastowa oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji z panem Tomaszem Krawczyńskim na czele, a także kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi naszej Jedyneczki oraz uczniom i rodzicom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby wspomóc organizatorów.

Do zobaczenia za rok!