Projekt z ZUS

Uczniowie klas 8 uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym Projekt z ZUS. Celem projektu jest budowanie świadomości młodego pokolenia na temat ubezpieczeń społecznych.

Dnia 17 marca odbyły się zajęcia z pracownikiem III Oddziału ZUS w Warszawie, panią Urszulą Samson. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się ZUS, jaki jest cel i system ubezpieczeń społecznych, jakie są rodzaje świadczeń i co nam daje opłacanie składek.

Podsumowaniem projektu było wykonanie przez uczniów prac w formie plakatu, komiksu lub filmu.

Małgorzata Dudyś

Przewijanie do góry