Projekt Bakcyl

W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskim projekcie Bakcyl – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży.
Celem tego projektu edukacyjnego jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.
Spotykamy się w formule online z wykorzystaniem platformy webinarowej ze specjalistami z różnych dziedzin na lekcjach prowadzonych „na żywo”. Wprowadzają oni młodych ludzi z naszej szkoły w świat bankowości, mądrego zarzadzania finansami oraz ich ochrony w cyberprzestrzeni.
Dnia 24 października klasa 8a  uczestniczyła w lekcji: „Od oszczędzania do inwestowania”, podczas której uczniowie zapoznali się z  następującymi zagadnieniami finansowymi:
1. Oszczędzanie:
-bezpieczeństwo moich oszczędności a inflacja,
-osobiste konto bankowe,
-bezpieczeństwo płatności w Internecie i płatności mobilnych,
-bezpieczne posługiwanie się kartami płatniczymi,
-lokaty i kapitalizacja odsetek.
2. Inwestowanie:
-zysk i ryzyko,
-akcje na giełdzie,
-dywersyfikacja – podstawowa zasada inwestowania.
3. Oszuści i piramidy finansowe.

Koordynator programu: Małgorzata Dudyś