Pasowanie na ucznia

W dniu 15 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Pasowanie  to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas 1a, 1b i  1c. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście:  pani Dyrektor Katarzyna Sowińska-Wojtaś, wicedyrektor pani Iwona Krysińska oraz przedstawiciel Rady Rodziców pani Iwona Krawczyk, głos zabrali również rodzice uczniów.
Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania.
Pan Dyrektor  Katarzyna Sowińska-Wojtaś poprzez dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe albumy, tarczę szkolną oraz drobne upominki od klas ósmych. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.