Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi w piątkowy poranek odbyło się w naszej szkole spotkanie poświęcone przyrodzie i naszej planecie.

My, ludzie często zapominamy, że nie jesteśmy jedynymi organizmami żyjącymi na Ziemi, nie jesteśmy najważniejsi i nie pojawiliśmy się na niej jako pierwsi. Eksploatujemy jej zasoby, nie myśląc o konsekwencjach. Pozostawiamy góry śmieci, zatrute wody, gleby i powietrze. A przecież każdy z nas jest tutaj tylko na krótką chwilę. Takie spotkania jak to dzisiejsze mają nas uwrażliwiać na piękno otaczającego świata, a także uświadamiać nam, że jesteśmy odpowiedzialni za stan naszej planety i zobowiązani do jej ochrony.

Głównym wydarzeniem tego poranka było przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IV-VIII. Było ono przepełnione poezją i muzyką. Widzowie mieli okazję wsłuchać się w wiersze J. Kochanowskiego, Z. Brzostowskiej,  M. Jasińskiego, Z. Kubiaka i wielu innych autorów. Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć również niezwykle wymownego i wzruszającego utworu muzycznego „Pamiętajcie o ogrodach”.

Dzień Ziemi nasza szkoła uczciła poprzez to wyjątkowe wydarzenie, jak również udział uczniów w quizie i konkursach o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, symboliczne zasadzenie dębu oraz utworzenie ogródka warzywnego na terenie przyszkolnym.

Agnieszka Niewrzędowska

Scroll to Top