Świadomość Ekologiczna w Akcji

22 kwietnia nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Ziemi, promując troskę o naszą planetę i jej zasoby. Na uroczystości miło nam było gościć przedstawicielkę Wydziału Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta w Piastowie, Panią Monikę Brendel.

Jednym z głównych wydarzeń tego dnia było wystąpienie uczniów z klas 3b i 3c, którzy przygotowali program artystyczny. Ich przedstawienie poruszyło tematykę ochrony środowiska naturalnego, zachęcając wszystkich do podejmowania działań na rzecz Ziemi.

Ponadto odbył się ekologiczny pokaz mody, w którym uczniowie zaprezentowali ubrania wykonane z materiałów ekologicznych lub poddanych recyklingowi. To nie tylko wyraz kreatywności, ale również ważne przesłanie o konieczności dbania o nasze środowisko poprzez podejmowanie świadomych wyborów konsumenckich.

W ciągu dnia odbyło się również rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Ekologicznego „POWTÓRNE ŻYCIE ŚMIECI W WYOBRAŹNI DZIECI” , którego celem było  zwrócenie uwagi najmłodszych mieszkańców Piastowa na tematykę związaną z nowym, pomysłowym i ciekawym wykorzystaniem odpadów. 

Obchody Dnia Ziemi nie tylko dostarczyły nam niezapomnianych chwil, ale także skłoniły do refleksji nad naszym codziennym wpływem na otaczającą nas przyrodę. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz włączenie się w akcję promującą troskę o naszą planetę.

Życzymy sobie, aby troska o środowisko naturalne nie była jednorazowym wydarzeniem, lecz stałym elementem naszej codzienności, którą pragniemy pielęgnować każdego dnia.

Justyna Wieliczko

Bożena Maroń

Scroll to Top