Tydzień Poezji

Z okazji Światowego Dnia Poezji w naszej szkole zorganizowaliśmy Tydzień Poezji w klasach 4-8. Podczas zajęć języka polskiego nie tylko omawiane były wiersze poetów, ale też uczniowie sami tworzyli tzw. wiersze z recyklingu. Wykorzystane zostały w tym celu wiersze Tuwima i Szymborskiej, a także strony z codziennych gazet. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Jak się okazało, poezja wcale nie jest nudna!

Ponadto w dniu 25 marca zorganizowana została lekcja otwarta dla klas 7-8, w czasie której uczniowie przypomnieli sobie, skąd wywodzi się poezja, czym się różni od liryki, jakie środki stylistyczne wykorzystują poeci, a także dowiedzieli się, co łączy dzisiejszy rap z poezją. Pod koniec spotkania wzięli udział w klasowym konkursie kahoot.

Iwona Skiba

Scroll to Top