Europejski Quiz Finansowy

Dnia  6 lutego 2024r. odbył się w naszej szkole wojewódzki etap Europejskiego Quizu Finansowego. Europejski Quiz Finansowy to konkurs wiedzy o charakterze edukacyjnym, którego celem jest: upowszechnianie wiedzy na temat finansów, systemu bankowego w Polsce, bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni, a także kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, w tym pracy w zespole w warunkach rywalizacji.

EQF to projekt edukacyjny, który został zainicjowany przez Europejską Federację Bankową, który odbywa się co roku równolegle w kilkudziesięciu krajach Europy. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie z klasy 8a  Hanna Rędzińska i Piotr Sadownik. Poprawnie odpowiedzieli na 17 spośród 18 pytań w czasie 4 minut i 34 sekund, uzyskując wynik 94.43%. Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Dudyś

Scroll to Top