Jasełka w klasach 4-8

W dniu 22 grudnia 2023 w naszej szkole klasa IVa, przy wsparciu kilku koleżanek z klas Vb i Vc przedstawiła Jasełka. Scenariusz napisała p. Magdalena Bylińska-Horbot, a w przygotowaniu scenografii i dekoracji pomogła wychowawczyni klasy IVa – p. Maria Osińska. Obie nauczycielki były również odpowiedzialne za przygotowanie uczniów do występu. Przedstawieniu towarzyszył wspaniały występ szkolnego chóru pod opieką p. Elizy Kamoli-Gajek. Jasełka poprowadził nasz charyzmatyczny wodzirej – p. Radosław Korban.

Spektakl opowiada o perypetiach dwóch różnych rodzin – polskiej i ukraińskiej. Każda z nich ma swoje radości i kłopoty, zalety i wady, ale w każdej ostatecznie zwycięża troska o drugiego człowieka. Obok przygotowań tych rodzin do świąt, możemy obserwować również zabawne perypetie trzech mędrców, którzy wybrali się w daleką podróż, ale przez całą drogę walczą między sobą, próbując udowodnić innym swoją rację. Na szczęście, ostatecznie sprawy ważne odsuwają na bok drobne spięcia i pomagają bohaterom otworzyć się na drugiego człowieka. Dzięki temu w każdym z bohaterów zwycięża dobro. Nawet ci, którym początkowo ciężko było się porozumieć, dostrzegają ważność zgody i pojednania. Szopka, w której rodzi się Zbawiciel, staje się miejscem, które jednoczy wszystkich bohaterów.
Niech podobnie i nas zjednoczy możliwość świętowania po raz kolejny magicznych Świąt Bożego Narodzenia!

Magdalena Bylińska-Horbot

Scroll to Top