Świąteczny czas w kl. 1a

Boże Narodzenie to wyjątkowy  czas, kiedy domy napełniają się  ciepłem, a bliskość rodziny i wspólne spędzanie czasu nabierają szczególnego znaczenia. Szczególne znaczenie miały też dla uczniów klasy 1 a wspólnie spędzone chwile wraz z rodzicami podczas wigilii i warsztatów świątecznych, które odbyły się 18 grudnia.

Dzięki pomocy rodziców przygotowano uroczysty poczęstunek. Były to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i słuchając kolęd, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Wigilia szkolna wprowadziła nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Podczas naszego spotkania nie zabrakło prezentów tych  indywidualnych i klasowych, które wywołały wiele radości i uśmiechu. Po wigilii niespodziankę przygotowała nam pani Małgorzata Gwiaździńska, która zorganizowała i przeprowadziła warsztaty świąteczne. Naszym zadaniem było wykonanie choinki z  filcu i jej ozdobienie. Wszyscy z ogromnym zapałem przystąpili do pracy wykazując przy tym wiele pomysłowości. Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i  przyjazna atmosfera, którą umiliły piosenki w klimacie świątecznym. Warsztaty to doskonała okazja, by poczuć atmosferę świąt, ucząc się nowych umiejętności i tworząc coś własnoręcznie. Wspólna praca, wymiana doświadczeń i dzielenie się pomysłami wzbogaciły świąteczne świętowanie i uczyniły je jeszcze bardziej niezapomnianymi. Uczniowie z dumą i radością zanieśli choinki do domów, aby stały się ich ozdobą. Dzieci przekonały się, że szkoła może być miejscem, gdzie w ciekawy i twórczy sposób można spędzać czas. Dzięki wigilii i warsztatom uczniowie mogli poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia i cieszyć się nią z rówieśnikami. Za ten wyjątkowy wieczór dziękują  wychowawczynie Małgorzata Dudyś i Maria Telech.

Scroll to Top