W świecie bajek

Jesienny, listopadowy czas spędziliśmy w świetlicy w bajkowym nastroju. Przenieśliśmy się w świat smoków, rycerzy, księżniczek, wróżek, skrzatów i krasnoludków.

Szukaliśmy różnic między bajką i baśnią oraz zastanawialiśmy się, jakie wartości ze sobą niosą; czego możemy się z nich nauczyć. Dzieliliśmy się historiami na temat ulubionych bohaterów i przebieraliśmy się za nich. Poznawaliśmy współczesnych autorów bajek oraz tych czytanych przez naszych rodziców. Tworzyliśmy mapę skojarzeń ze słowem bajkopisarz. Próbowaliśmy też sił w tworzeniu własnych bajkowych opowieści. Ciekawym wyzwaniem było również zadanie przeprowadzenia wywiadu z Czerwonym Kapturkiem.

W ramach zajęć muzycznych słuchaliśmy najpiękniejszych utworów z bajek Disneya oraz w wirtualnej filharmonii Bajek al. Dęte.  Bawiliśmy się w dobieranie instrumentu muzycznego do wybranej postaci z bajek oraz rozpoznawanie bohaterów w teatrze pantomimy.

Niedawno wybraliśmy się do świetlicowego teatru na przedstawienie Sierotka Marysia. Była to też okazja do tego by porozmawiać na temat zasad zachowania w takim miejscu.

W Dniu Pluszowego Misia przedstawialiśmy sobie nawzajem swoje ulubione pluszaki.

Wykonywaliśmy prace plastyczne, m.in. ilustracje do wybranej bajki, portrety Misia, zakładki do książki oraz scenki z ulubionych bajek i baśni.

W ramach bajkowego projektu można było również wziąć udział w Konkursie na Dyniową Karocę Kopciuszka.

Był to wyjątkowy czas, dzięki któremu ponury listopad zamienił się w bajkową przygodę.

Wychowawcy Świetlicy

Scroll to Top