Koncert Pieśni Patriotycznych

Dnia 9 listopada 2023 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się  w naszej szkole Koncert Pieśni Patriotycznych. Uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w niezwykle pięknej lekcji języka polskiego, muzyki i historii. Usłyszeliśmy w wykonaniu dzieci pieśni i piosenki, które śpiewano dawniej. Piosenki, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Uczniowie klasy 3a przypomnieli w krótkich komentarzach, że w słowach i nutach pieśni patriotycznych kryje się opowieść o naszej Ojczyźnie, o jej trudnych losach. Miło nam było, że do śpiewu dołączyli się nasi goście: pani Burmistrz Maria Makowska i pani Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Katarzyna Wąsińska-Jano. Apel przebiegł w przemiłej i podniosłej atmosferze, był  hołdem pamięci dla tych wszystkich bohaterów, dzięki którym mamy dziś niepodległą Polskę.
Agnieszka Kowalewska

Scroll to Top