Geografia w ambasadzie

W tym tygodniu klasa 8a lekcję geografii dotyczącą Azji odbyła w Ambasadzie Japonii.

Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni lub Krajem Wschodzącego Słońca. Położona jest na  4 dużych wyspach, tj. Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku. Jednak w jej skład wchodzi ich o wiele więcej, bo około 6 tysięcy (wg najnowszych danych liczba ta najprawdopodobniej jest bliska aż 13 tys.). Symbolem tego państwa jest góra Fudżi, najwyższy szczyt będący jednocześnie czynnym wulkanem.  Japonia z perspektywy Europejczyka to kraj położony daleko na wschodzie.

Na spotkaniu w ambasadzie uczniowie mogli porozmawiać na temat geografii tego kraju, dowiedzieć się jak daleko od Polski się on znajduje, ile trwa lot i jakie warunki trzeba spełnić, by móc się tam wybrać. Była to okazja do bliższego poznania tego państwa, jego mieszkańców, kultury i tradycji, a także zdobycia informacji na temat działalności takiej instytucji jak ambasada.

Uczniowie mieli okazję między innymi zapoznać się z różnymi alfabetami obowiązującymi w języku japońskim. Próbowali zapisać w jednym z nich swoje imię oraz przeczytać niektóre słowa. Nauczyli się przy pomocy native speakera kilku podstawowych słów oraz sposobu przedstawiania się. Mieli również możliwość poznania bliżej japońskiego systemu edukacji. Przeglądając pozycje zgromadzone w tamtejszej bibliotece, zapoznali się ze sposobem czytania książek w języku japońskim oraz wzięli udział w warsztatach origami.

Agnieszka Niewrzędowska

Scroll to Top