Klasy 3 w terenie

W październiku klasa 3a, 3b i 3c rozpoczęły realizację innowacji „Klasy 3 w terenie”.  Projekt edukacyjny został opracowany przez wychowawczynie klas – B. Maroń, A. Kowalewską i J. Wieliczko.  Celem projektu jest zachęcenie uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę̨ zajęć na świecie, angażującą rożne zmysły. Pierwsze zrealizowane zadanie polegało na obserwacji chmur. Były to zajęcia praktyczne na świeżym powietrzu, podczas których uczniowie mogli podziwiać nieco kapryśne niebo ;). Praca na świeżym powietrzu to doskonałe miejsce, które pozwoliło dzieciom klas trzecich na stworzenie niezwykłych prac plastycznych.

Justyna Wieliczko

Scroll to Top