Spiżarnia pełna smaków

W ostatnim tygodniu września klasa 0a wybrała się do gospodarstwa agroturystycznego „Cztery pory roku”.  Dzieci wzięły udział w programie „Spiżarnia pełna smaków” i dowiedziały się, jak przygotować przetwory na zimę, co to jest wekowanie, kiszenie i konserwowanie oraz jak zmieścić dynię w słoiku.
Co więcej nasi najmłodsi uczniowie najpierw przyrządzili smaczny koktajl warzywno-owocowy, a następnie samodzielnie przygotowali przetwory na zimę – słoiczek pełen kolorowych warzyw do zawekowania.  W trakcie zajęć dzieci zobaczyły, jak i gdzie rosną różne warzywa i owoce – odwiedziły sad i ogród, a nawet kopały ziemniaki. Nie zabrakło też ruchu na świeżym powietrzu, zabawy na placu zabaw i gry w piłkę na boisku. Największym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta wiejskie: kury, indyki, owieczki, kózki, kucyki, świnki i króliczki. Pan Gospodarz ciekawie opowiadał o każdym małym mieszkańcu zagrody, a dzieci zadawały mnóstwo pytań. Po solidnej dawce wiedzy i zabawy dzieci ze smakiem zjadły zupę pomidorową i kiełbaskę z ogniska. To był bardzo udany dzień!
Magdalena Motowska
Joanna Sadurek
Scroll to Top